| Alpha27 a întrebat:

Este ilegal steagul german din primul razboi mondial?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Orice fara zvastica. Dar aia a venit mai tarziu.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu este ilegal. Este de muzeu. Doar arborarea lui in locuri publice fara aprobare este ilegala. Stagurile fasciste dupa anii '30 sunt ilegale.

| Doja a răspuns:

Chiar daca unii oameni (mai sus-pusi decat noi) cred ca o bucata de carpa colorata iti poate controla mintea si te transforma intr-un maniac ucigas, steagul colorat al Germaniei dinainte de ascensiunea NSDAP este perfect legal.

Din nefericire, lipsa de cultura a oamenilor din ziua de azi ii va face pe unii sa creada ca orice contine linii negre groase si subtiri asezate in cruce, sau orice forma de cruce de fier e foarte grav.

| Memebigboy a răspuns:

Nu, normal.