| Andrei123aaa a întrebat:

Este legal sa fii percheziționat corporal afara de politie/jandarmi? Sa te puna sa te dezbraci, sa te controleze in zonele intime? A mai pățit cineva asta?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In public poti fi perchezitionat, daca esti banuit ca ai savarsit vreo infractiune, mai ales in legatura cu droguri sau acte de violenta, pentru a stabili daca n-ai arme sau droguri asupra ta.
In orice caz aberezi cu controlul in public la pielea goala sau partile intime si, din cate imi amintesc, nu este prima data, se pare ca ai o obsesie.

| doctorandus a răspuns:

Uneori, da. Pentru anumite motive intemeiate pot face asta.

| johnnny123 a răspuns:

Vrei să spui că te-au oprit fără niciun motiv pe stradă, te-au pus să te dezbraci și ți-au controlat "zonele intime"? Mă cam îndoiesc.

Mai ales că din întrebările tale rezultă destul de clar că ai o mică obsesie cu controlul la pielea goală.

| ReddY25 a răspuns:

Uneori da, poate apar teroriștihappy

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca arati ca Mohamed/ Abdul/ Ahmed si se intampla sa cari si un ghiozdan in spate in locuri publice, s-ar putea sa te caute si in fund laughing).

| Cipi1212 a răspuns:

De ce te controlează in zonele intime? Nu este normal.