| Mimi26567 a întrebat:

Este legal sa nu se dea caldura in licee/facultati?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In mod traditional, daca temperatura in salile de clasa nu atinge 16 grade Celsius, atunci se suspenda activitatea.

| darrio2007 a răspuns:

Nu are treaba cu legea. Pot fi multe cauze.

| Simpatic a răspuns:

Ilegal nu este, pentru ca nu incalca nicio lege...

dar, pentru cei carora li se pare normalitate asta, atunci de ce este normal sa NU stea in frig toti functionarii marunti care plimba hartii de colo colo pe mii de euro lunar, sau de ce este normal sa aiba caldura cei din Parlamentul Romaniei? ca si ei tot niste indemnizati sunt, care capuseaza si traiesc din banii contribuabilului!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba caldura cu legea, cum nu-ti vine nimeni acasa la tine se te amendeze daca faci focul sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca se pune problema de legalitate sau nu.
ca daca nu ai tu caldura la liceu / facultate nu e intentionat, e din cauza unei avarii cel mai probabil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are treabă cu legea.

| mihai69 a răspuns:

Da.
Nu știu să existe vreo lege care să oblige furnizarea de căldură în unitățile de învățământ.
Doar contracte.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| RaluAle00 a răspuns:

Vai.Daca te lasă în frig atunci ce m-ai stai.Te duci că să răcești sau să înveți

| Anonymous2016 a răspuns:

Ilegal nu este, dar nici normal. Ca instituție de învățământ, ar trebui sa oferi condiții studenților.

Dar nu, nu ii obliga nimeni sa o facă.