| Eusituniciodata a întrebat:

Este legal sa te joci în curtea unei scoli fotbal cu prietenii / colegii după programul școlar, de exemplu sâmbăta sau duminica? Având în vedere ca porțile scolii sunt toate deschise. Ce se intampla daca cineva suna la poliție, se primește amenda?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legal nu ar fi, fiindca esti in incinta unei unitati scolare, nu in curtea personala.
Daca suna la Politie cineva, vine Politia si va da afara cu un avertizment, dar daca va prinde si a doua oara, va poate da amenda.

| sierra1 a răspuns:

Ce nu e interzis, e permis. Scrie undeva că n-ai avea voie?

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca esti elev in acea scoala probabil o sa primesti un avertisment ceva. Daca nu esti elev acolo atunci e mai grav, ar putea sa cheme si politia. Totusi nu cred ca au ei timp de asa ceva
Conteaza si unde e scoala, de obicei la sate si orase mici nu intereseaza pe nimeni ca intra niste copii sa joace fotbal

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Stiam ca era lege pentru scoli sa lase copii sa se joace pe teren in weekenduri cand nu sunt activitati scolare

| KevinLevin a răspuns:

Daca ceri voie profesorului de Sport ca vrei sa te joci cu prieteni tai in acele zile Libere iti va garanta ca poti juca asa fara aproapbare este ilegal si poti lua mai mult de cat o amenda nota 4 la purtare daca te vede pe camerele din supraveghere