| ghimpeledincoasta a întrebat:

Este Rusia cel mai mare "dusman natural" al Romaniei?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

A fost, acum noi insine suntem cei mai mari dusmani ai nostri.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un pericol pentru lume, nu numai pentru România.
Este un pericol mondial.
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, sub nicio formă.
Dacă eram băieţi deştepţi în '90, eram şi noi acum ca Polonia care este în UE dar o ţine totuşi "la pace" cu unchiu' Putin şi uite c-o duce mai bine.
Noi am fost mai "deştepţi" şi ne-am pus naşpa cu ruşii.
И это плохы!
До свиданя!

| mgtow a răspuns:

Nu are de ce, rusia e suparata pe Romania pentru ca neaga niste acorduri in privinta scutului antiracheta in rest nu e nimic rau

| Dmonik a răspuns:

Istoria noastra e legata de cea a Rusiei, iar faptul de a-i avea in "coasta" estica - sub orice forma - nu se va schimba niciodata, aceasta e determinarea geografica si nu o putem schimba! Sa ne rugam chiar sa nu se schimbe, caci eu as fi una dintre persoanele privilegiate: cunosc limba rusa.
Da, e un posibil mare si potent dusman al Romaniei. Deja trebuie sa intram in discutii de politica externa, ale carei mecanisme imi plac, dar care - sincer - ma depasesc!

Răspuns utilizator avertizat
| foxi a răspuns:

Legiuitoarea@Rusia era o sansa pentru Romania! O piata ca Rusia pentru Ro...insemna enorm!

| 80Cris a răspuns:

O nu, nu este cel mai mare dusman. Hombre are dreptate, a fost candva dar sa recunoastem ca nici noi nu am fost tocmai sfintii sfintilor fata de ei pe vremea cand soldatii nostri, alaturi de nazisti marsaluiau spre Stalingrad ...si nu mergeau cu gand de pace.

| RainDrop a răspuns:

Nu doar Romaniei, acela e Boc, dar, Rusia e un pericol public.

| laura_8904 a răspuns:

Sincer nu inteleg cand sa spui dusman natural ma gandesc la ceva creat de natura ce legatura are cu rusia? te referi la poluare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca da. (: Dar cel mai mare : I think is Basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.In zona din care vin eu, uni nici nu au auzit de romani. Oameni de rand nu au nimic cu voi.Guvernul este singurul care ar putea sa va faca rau pentru ca ati intrat in Nato si sunteti mai apropiati de americani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e sunt evrei