| Atim a întrebat:

Este sau nu important sa trec pe asigurare ca șofer declarat o persoana care imi conduce regulat masina? Asigurarea nu acoperă un potențial accident in cazul in care la volan este o persoana nedeclarata pe asigurare?

3 răspunsuri:
| Bodu90 a răspuns:

Nu are treabă, asigurarea este pentru autovehicul, nu pentru cine îl conduce. Nu se întâmplă nimic dacă nu este trecut, acum ce ar însemna să îmi trec toți prietenii care îmi conduc mașina, familia, etc. Important este ca numele celui de pe talon să fie și pe asigurare.

| Violleta2022 a răspuns:

Este vital sa trecie pe asigurarea si acea persoana. In caz de accident, tu platesti tot si doamne fereste, sa strice vreo masina de 100-200.000 de dolari, ca-ti vinzi casa sa platesti asemenea reparatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are legatura, asigurare e pe masina