| ChRoM a întrebat:

Este vreo anumita limita la volumul melodiilor in masina, in timp ce merg cu ea prin oras, autostrada etc?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred că este,dar,mi-se pare normal sa las loc să aud dacă mă claxonează sau strigă cineva (care poate vrea sa mă avertizeze ceva,poate că am pană sau altceva...),dacă fluieră după mine un agent de poliţie sau dacă vine o ambulanţă sau o maşină de pompieri cu semnalele acustice în funcţiune.
Şi apoi,dacă în maşină urlă boxele la maxim este posibil să ai dureri de cap, ameteli, să nu mai fi atent la drum...

| onasis1961 a răspuns:

Limita legala:NU doar limita bunului simt! daca il ai?

| 0rlando a răspuns:

Doar după ora 11 seara, prin localități.