| Giorgianae a întrebat:

Esti obligat că atunci când ești asistent maternal,sa iei in plasament doi copiii?, sau sa fi obligat să-l iei handicapat?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Iei în plasament câți copii vrei, dacă dispui de spațiu suficient. Una din condiții este ca asistentul maternal "Să manifeste o atitudine non-discriminatorie, indiferent de vârsta copilului, apartenența etnică, religie, stare de sănătate".
Poți citi și despre facilitățile financiare. Materialul de mai jos e mai vechi, din 2015, e posibil ca in prezent salariul să fie mult mai mare.
http://imgur.com/a/jSHiukk

"Tb sa fii obligat să-l iei handicapat?"

Răspuns: Din câte am înțeles, da, primești ce ți se dă, adică cum "vin" la rând, nu poți selecta.
Ai grijă ce faci, îți iei o mare răspundere, dacă te decizi să devii asistent maternal.

1 răspuns: