| machupicchu a întrebat:

Esti pus in situatia de a propune un candidat la cea mai inalta functie in stat, functia de presedinte, un candidat ca o alternativa impotriva lui Basescu.
Pe cine ai propune? (nume va rog. Ii stiti pe toti si nu se accepta raspunsuri de genul "pe nimeni")
Va multumesc...

Răspuns Câştigător
| narcis13 a răspuns:

EU as fi mai capabil decat marinarul!

14 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Emil Constantinescu

| andreutz a răspuns:

Eu unul nu vad situatia asta la fel ca tine...de ce "o alternativa" impotriva lui basescu"? esti cam subiectiv, si deja vrei sa impui un anumit tip de raspuns favorabil tie, ceea ce nu este normal...sincer, tot pe el o sa il votez, fara nici o suparare pentru nimeni...

| selef a răspuns:

Mircea Badea.

| machupicchu explică:

Precizare: prin "toti" se intelege ca fiind toate persoanele marcante ce ar putea fi posibili candidati la presedintie.

| machupicchu explică:

Nu am nici o apartenenta politica si nu ma intereseaza "detronarea" lui Basescu...
Am pus intrebarea pentru a determina si o altfel de varianta, ca o alternativa la o viata mai buna. Nu neaparat un candidat deja inscris. Oare nu v-a atras atentia nici un om din parlament, sau ale locuri, sau unul dintre cei (multi)alesi care sa iasa in evidenta ca nu ar fi ca toti ceilalti?

| machupicchu explică:

@din astea... te referi la faptul ca toti barbatii au in antecedente masturbarea?
Daca nu... sustineti afirmatia cu argumente convingatoare, nu o lasa gratuita(n-are valoare)...

| machupicchu explică:

Interesanta "autopropunerea" si am convingerea ca v-ati gandit si la modul cum ati proceda in momentul in care ati si castiga numirea ca presedinte...
V-ati gandit si la varianta ca veti fi permanent impiedicati sa faceti ceva bun pentru noi cei multi, de catre cei care-si urmaresc propriile interese si care nu pot fi eliminati din functiile (locurile)acordate partidelor? Cei care vor incerca sa va determine a va alturata lor si intereselor lor, altfel vor incerca sa va elimine prin discreditare...in toate actiunile intreprinse...

| machupicchu explică:

Unul dintre candidatii pe care i-as vota, ar fi Florin Georgescu, fost ministru de finante, si... care a renuntat la orice functie in stat...in contextul ca i s-au oferit permanent, neavand niciodata voturi contra...
Cam de ce credeti ca a renuntat? De'aia...

| dalea a răspuns:

Vad ca cineva l-ar propune pe Mircea Badea dar la cata minte are cred ca s-ar masturba in direct la televizor. Zic asta nu doar ca am ceva cu el dar are antecedente de acest gen.

| greg a răspuns:

Cine mi-ar placea mie? Becali sau Vadim
Cine ar avea sanse? Basescu ii bate pe toti la voturi, nu e rau nici Base, poate face ceva mandatul viitor. E parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emil Constantinescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adrian Nastase

| dyanna a răspuns:

Subscriu la @selef
winking