| Cristian16662 a întrebat:

Eu mi-am pierdut buletinul de 18 ani si tata fiind propietar a decedat. Succesiunea nu a fost facuta, pot sa ma duc singur sa mi-l fac sau trebuie sa ma duc cu mama?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca si mama ta are drept de proprietate pe casa poti sa mergi cu ea.
Daca tatal tau a fost singurul proprietar atunci faceti procedura succesorala dupa tatal tau si vei fi si tu proprietar pe o parte din casa, in functie de cati mostenitori sunt, asa ca nu vei mai avea nevoie de mama.