| anonim_4396 a întrebat:

Eu tin foarte mult la presedintele nostru Traian Basescu asa ca nu mai vreeu nici o clipa sa mai fie umilit! Gata cu umilinta, voia vaota DA la referedum! Voi cum votati?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Daca as fi majora cred ca as vota la fel ca tine thinking

| eurynomus a răspuns (pentru Artemisia):

Bravo! Jos cu Umilitu! Sa-i pregetim un pat langa Nastase in celuala big grin

23 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Ce înseamnă "vreeu", "voia" şi "vaota"?
Dacă aşa susţinători are Băse, vai de el referendum...

| piTiCcu a răspuns (pentru angel74dm):

Bine ziswinking

| angel74dm a răspuns (pentru piTiCcu):

Mulţam! Plus că, acum am observat, întrebarea de pe buletin va fi formulată în felul următor: "Sunteţi de acord cu demiterea din funcţie a preşedintelui României?" iar el va răspunde cu "DA"... big grin big grin big grin

| Dandanache a răspuns (pentru angel74dm):

Si ce e cu "v-a raspunde"? Bine, sustinatorii lui Ponta nu influenteaza cu nimic situatia daca sunt agramati, avand in vedere ca domnul Ponta este un plagiator.

| anonim_4396 explică (pentru angel74dm):

Dacă tot ne luăm de erori gramaticale, ce e cu,, v-a''-ul ăla in contextul dat?
Știm că nu așa se formează viitorul literar, nu?

Dar na...susținătorii lui Copy/Paste...

Exagerez, bineințeles. Desigur că greșelile lui gramaticale sunt mult mai grave. Insă mi se pare evident că au fost făcute din grabă și inadvertență. Pe când ale dumitale...

| angel74dm a răspuns (pentru Dandanache):

Greşala mea, corect. Stai liniştit(ă), nu fac politică. Dar atâtea greşeli într-o frază aşa de scurtă, ce să mai vorbim... Când pui întrebări nu ţi se dă posibilitatea unei revizuiri, ca la răspunsuri? Că n-am mai pus întrebări de mult, nu mai ştiu. Posibil să nu ai această opţiune, dar oricum...

| angel74dm a răspuns (pentru anonim_4396):

Greşala mea, corect, am mai precizat...
În schimb nu înţeleg ce e cu copy/paste, de unde a apărut? Era vorba la el sau la mine, că nu-mi dau seama?

| anonim_4396 explică (pentru angel74dm):

,,Copy/Paste'' e Victor Ponta. Ştiţi, plagiatorul.

| WeaponGirl a răspuns:

Si eu tot DA am să votez, nu vreau să ajungă la putere o adunătură de comuniști, flămanzi si proști pe deasupara!
P.S. Asta e părerea mea și nu e nevoie să comentați aiurea! happy

| WhoCares a răspuns (pentru WeaponGirl):

Asta zic si eu, dar majoritatea poporului roman, este foarte incult si nu isi poate da seama de ce o sa se intample daca pleaca Basescu.

| nutepriveste21 a răspuns:

Asa cum puteti constata, multi citesc intrebarea dar nu inteleg nimic si raspund aiurea.
Asa o sa fie si rezultatul referendumului, aiurit. Lumea ori nu e interesata ori e influentata de propaganda dusa de televiziunile voiculesciene si peste cativa ani o sa ne dorim sa scapam iar de PSD.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am râs copios citindu-ți întrebarearolling on the floor

| ThEEmperoR a răspuns:

Du-te la el acasa si faceti pe gayy si dupa aia dati-va foc!

| Ekcstsy a răspuns:

Ia-l in brate si dati-va foc impreuna in fata casei poporului.

| eurynomus a răspuns (pentru Ekcstsy):

N-ai inteles nimc! Intrebarea la referendum este: Vreti sa fie demis presedintele Traian Basescu? Daca raspunzi Da asa cum o sa raspund si eu atunci Umilitu o sa se intoarca pe vapor sau o sa se duk la puskarie. Ai prins ironia din intrebarea mea?

| Ekcstsy a răspuns (pentru eurynomus):

Chestia este sa fie intrebarea pusa asa cum ai spus tu. Nu mai stiu in ce an a fost pusa o intrebare capcana. Si multi au spus DA cand de fapt acel da insemna mentinerea in functie. Gen: Vreti ca Traian Basescu sa nu fie demis? Asa ca aveti grija de scrie acolo si ce raspuns dati.

| stpu a răspuns:

Dumneata mai bine te-ai concentra sa iei bacul. In conditiile prezente, nu cred ca vei reusi.
Si totusi, cred ca e momentul ca pe site sa fie interzise mesajele electorale!

| denymar a răspuns:

Eu tin cu tine...nu stiu de ce au inceput sa il dea cu forta afara. Oricum in toamna veneau alegerile deci nu mai inteleg nimic din ce fac ei acum!

| wyla a răspuns:

Cred ca ai drepate.

| Andrei2343434343434343 a răspuns:

Daca ti-e mila de el, i-al acasa si il tii intr-o cutie laughing, fara sa stie parintii tai.

| sweetprincess02 a răspuns:

Cum tu ai o parere, e dreptu fiecaruia sa aiba o parere asa ca numai obliga pe alti sa faca ceea ce tie iti place!

| sirenica a răspuns:

Sa termine ce a inceput.da