| UnchiulRamiz a întrebat:

Eu zic ca ne-am dat foc la valiza daca evem de ales intre Ciolacu si Ciuca ca presedinte. Pareri pro si contra?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Nici nu conteaza, oricine vine va fi la fel, adica ai de ales intre cancer si cancer cum s-ar spune.
Valiza e in foc deja de mult.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu dispera, va fi mai rău. Von alege intre Ciolacu și Simion.

Da nu vad de ce spui că ne-am dat foc la valiza. Eu clar că populația României, cel puțin majoritatea, asta își dorește. Politici naționaliste foarte prost puse în aplicare, cheltuieli enorme cu aparatul administrativ, nepotism ai taxe mai mari. Altfel nu câștigă psdnl cu 50% la alegeri.

Deci alegerea între Ciuca și Ciolaci este dorinta a jumătate din popor. Minoritatea trebuie sa se supună, sau sa plece.

| gabicoo a răspuns:

Vom alege între Mircea Geoană și Simion.

| UnchiulRamiz explică (pentru gabicoo):

Mai bine Geoana decat cei 2.

| gabicoo a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Ciolacu nu va candida - nu garantez pentru asta, dar se pare că așa va fi. Iar generalul Ciucă nu va intra în turul doi. Se va repeta scenariul din 2000 când am avut de ales între Iliescu și Vadim Tudor.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Tu pe cine ai vrea președinte?

| TimberWolf a răspuns (pentru gabicoo):

Deci mai bine Geoana.

| gabicoo a răspuns (pentru ReddY25):

Voi vota, ca de fiecare dată, răul cel mai mic. Să vedem cine va ajunge in turul doi.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Și cel mai mare care e?

| mODIN a răspuns:

Știi vorba aia cu "lesser of two evils"? Avem și opțiuni mai proasta in țară decât ăștia, și oricum la noi președintele nu are puterea de a influența mersul lucrurilor cum o are în statele Unite, de exemplu, deci nu dispera. Oricare din ăștia iese vom avea doar încă un bâlbâit care mai baga puțin la buzunar cat nu se uita nimeni timp de 4 ani, apoi o luam de la capăt. Nu e sfârșitul lumii.

| UnchiulRamiz explică (pentru mODIN):

Pai dacă Iliescu o fost de 4 sau 5 ori la putere? Asta spune multe despre votanții noștri...

| mODIN a răspuns (pentru UnchiulRamiz):

Exista vreo optiune mai buna care sa fie evidenta? Nu e nimeni nici sfant, nici geniu. Eu de aia nu votez decat la parlamentare, unde au si partidele mici ceva de castigat.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu știu dacă sunt buni Ciolacu sau Ciucă dar nu o vreau pe Lasconi cu fiica ei bisexuală, nu îl vreau pe Simion care arată ca un nătărău sau pe Șoșoaca care ne va scoate din NATO. Poate Geoană.