| Winchester308 a întrebat:

Exista vreo legislatie sau ceva privind filtrele tigaretelor? Ma refer la substantele din care sunt facute...
Fara comentarii irelevante.

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Legislatia se refera mai ales la ce scrie pe pachet, vis-a -vis de :gudron, nicotina, monoxid de carbon.
Poti spune ca este irelevant, dar adevaratele filtre au in componenta par de camila, eventual carbon. Nu cunosc ceva referitor la legislatie.Totusi, un tutun adevarat nu are nevoie de asa ceva.In ziua de azi nu garantez ca mai fumezi ceva care sa aduca a tutun, cum nici nu mai mananci carne adevarata sau fructe adevarate. Daca este totusi vreo legislatie, nu face decat sa consfinteasca falsul.