| Yurisa a întrebat:

Fetele alea "Andreea Nails", "Jenica Make Up Artist", etc, prin munca lor si prin venitul pe care il obtin, daca nu datoreaza nimic statului pot fi subiectul activ al unei evaziuni fiscale? Nu ar trebui sa depuna o declaratie unica privind impozitul pe venit la sediile ANAF?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că trebuie dar na, de aia și îți faci unghiile și machiajul așa ieftin la unele dintre ele

| Yurisa explică (pentru Adry05):

Daca si 100 de lei e ieftin...
La salon dau 40 laughing

| Adry05 a răspuns (pentru Yurisa):

Am zis LA UNELE
că eu îmi fac semi cu 30 la o tipă acasă și îmi face și pictură și abțibild și ce vreau în banii ăia și la salon nu cred că aș găsi semi sub 50. Dar da, sunt și acasă destule de astea de cer prețuri absurde de-a dreptu, dar ce să zic, proaste alea care dau atât.

| Simpatic a răspuns:

Legea zice ca da, dar realitatea o arata ca nu!
Pai toate prostituatele cu anunt pe publi24 ar trebui si ele sa plateasca impozit la stat pentru prestari de servicii ce le desfasoara...

| Wr3nch a răspuns:

Ar trebui, dar multe trebuiesc in Romanica si nimeni nu le facelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meh, normal laughing

3(3) cod civil + oug 44/2008