| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Fiind inca in perioada de proba, am dreptul la o zi libera de la munca?

5 răspunsuri:
| NeverGonnaLetYouDown explică:

Context: Am ceva important de rezolvat, iar asta-mi va lua probabil o zi intreaga. De aceea as vrea sa stiu daca am dreptul sa-mi iau liber pentru o zi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe seful tau el stie legile.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent ca esti in perioada de proba sau dupa aceasta depinde pentru ce o ceri, pentru unele evenimente familiale deosebite sunt prevazute zile libere.
De regula ai dreptul sa o soliciti si o primesti daca ti-o acorda angajatorul.

| nicunicu3 a răspuns:

Da,1 luna ai 1 zi jumatate, sau iti da neplatit.

| geoconda a răspuns:

Cu siguranță! Este dreptul tău, dar sper ca nu e vorba de weekend! Weekend-ul este liber pentru toți.
Fundă? happy