| Ioana54677 a întrebat:

Fostul meu soț mă urmărit cât eram la munca și se purta după mine el era violent când am ieși de la munca a venit după mine și a încercat să mă lovească eu am mai făcut o plângere la poliție împotriva lui am și certificat medico legal de când eram căsătorită cu el dar nu sa făcut nimic când merg undeva îl iau pe actualul soț cu mine și acum a fost actualul soț și la împins pe fostul ca să nu ma lovească. Poate păți actualul meu soț ceva din punct de vedere legal doar pentru ca la împins pe fostul meu soț sa nu ma lovească?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-o sa pateasca nimic, chiar daca fostul ar depune plangere penala, a fost legitima aparare.

| sierra1 a răspuns:

Cel mai sănătos ar fi să povestești tu toate astea, la poliție. Asta dacă vrei liniște