| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Ce se intampla daca un partid precum " Partidul ROmania MAre, Noua Dreapta, sau PRU " ajunge la guvernare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde dacă ajunge la guvernare ca minoritate într-o coaliție sau dacă deține toată puterea, în orice caz:
Vezi guvernarea Viktor Orban sau guvernarea Giussepe Conte, cam asta ar face orice partid ce tinde spre extremă, orice partid anti-sistem.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Intreaba-i pe unguri sau pe polonezi.

| relian a răspuns:

Ce se intampla? NIMIC laughing in RO indiferent ce partid ar veni la guvernare,nu se va intimnpla absolut nimic bun laughing,deci si aia ca si astia vor face exact acelasi lucru,adica sa talhareasca atara aia, oamenii sa staorca tot ce pot, aia stiu sa faca cel mai bine politicienii din RO.
RO nu are nevoie de guvernare democratica, vorba vine, sau cum so mai numi, RO are nevoie de un dictator democratic laughing ala sa taie si sa spanzure pe toti in folosu tarii si al oamenilor cinstiti.RO nu a fost si nu va fi niciodata pe linia de plutire, pe calea cea buna.Na fost si nici nu va fi nici in viitorul indepartat. Tara aia nu are absolut nici o sansa.De ce? Pt ca aia sunt oamenii care locuiesc acolo, astia sunt romanii majoritari, sunt exact ca cei care conduc acum tara aia, ca aia sa fim seriosi nu sau pus ei cu forta acolo.
Deci despre ce anume vorbim noi aici? Asa ziceam si eu laughing vorbim despre fata morgana laughing

| minrest a răspuns:

Vor trebui sa aiba politici care raspund problemelor REALE, nu celor imaginare pe care le prezinta ei ca esentiale. Vor trebui de asemenea sa colaboreze cu institutiile statului. In final se vor comporta cam ca celelalte partide, si isi vor dezamagi electoratul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo, PRU, Noua Dreaptă și PRM au format o coaliție și vor participa împreună la alegeri.