| Robo97 a întrebat:

(Funda)Se poate conduce cu Subcategoria B1 Smarturi fortwo cu moturul de 800cc si 54cp sunt si motoare de 600cc .

4 răspunsuri:
| Frankie a răspuns:

Nici o sansa la smart... am inteles ca trebuie sa aiba greutatea sub 550 KG

| ombladon a răspuns:

Pentru smart ai nevoie de Permis auto categoria B

| AlexCrb a răspuns:

- subcategoria B1: autovehicul cu trei sau patru roci având mas proprie peste 400 kg, dar nu mai mare de 550 _i echipat
cu un motor cu ardere intern cu capacitatea cilindric mai mare de 45 cm3 sau cu orice alt motor cu o putere echivalent
ori cu vitez prin construccie mai mare de 50 km/h.

Deci daca are sub 550 e ok...

| ombladon a răspuns:

Sau permis de aviatie categorie usoara - deltaplan (pentru zbor, pentru orice eventualitate, in caz ca dai de vreo *** de vant sau vartej puternic).laughing