| sebweb a întrebat:

Fundita!
Vreau raspuns de la cineva care se pricepe/stie sigur!
acum sa trecem la intrebare:mai ai voie cu atv-urile pe drumurile publice/nationale si alea alea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere ai voie, daca sunt indeplinite cateva conditii obligatorii: ATV-ul este inscris la primarie, ai varsta de cel putin 16 ani si ai certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera ori permis de subcategoria B1, dupa caz. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Alea, alea ai voie numai daca esti posesorul categoriei b la motoarele peste 50 centimetri cubi si fara carnet la capacitatea cilidrica a motorului este sub 50 centrimetri cubi.

| a1doru a răspuns:

Daca e inmatriculat, da.

| MFShui a răspuns:

In Bucuresti sigur nu ai voie! In alta parte nu stiu!

| TheEllys23 a răspuns:

Atata timp cat ai numere de inmatriculare, carnet de masina si echipament...nu iti interzice nimeni.