| thealchemist a întrebat:

Gestul ala al Elenei Udrea nu este semnul tacerii al masonilor ca sa stie fratii ca o sa-si tina gura?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, este gestul de mafiot italian prin care o ameninta pe Alina Bica (cu care nu poate vorbi): taci, ca altfel mori.

| minrest a răspuns (pentru Brigaela):

Gestul mafiot italian inseamna ''nu am vorbit, fratilor, si nu am sa vorbesc''.

| Brigaela a răspuns (pentru minrest):

Mai e si altul, care este amenintaror la adresa cuiva, semn sa nu vorbeasca. Trebuie sa ne gandim cui trimite un mesaj. Logic, unei persoane cu care nu poate vorbi. Bica sau Cocos, fiindca are restrictie si e riscant sa incerce, fiind toata lumea cu ochii pe ei. Era mult mult mai putin evident daca era doar o promisiune. Este evident, dupa zambet si privire ca e o amenintare

| lplostonyou a răspuns:

E semnul lui Pinocchio si prin acest gest cu degetul la nas vrea sa zica : ``nu mai mintiti ca va creste nasul`` happy

| Duhovnicul a răspuns:

Femeile nu sunt acceptate in masonerie.

| minrest a răspuns:

Ala e la gradele cele mai inalte, ca sa ceri discretie unui frate. Sincer sa fiu, nu stiu ce sa cred. Nu a fost cu anii prin puscarie, sa nu aiba cum sa tina legatura si sa faca semne cand e filmata. Poate sa dea mesaje pe mobil, este? Parca ar fi mai degraba un fel de bataie de joc rafinata.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu, este probabil un semn adresat lu' Mutu ca sa-i aminteasca de vremea cand era la Chelsea.

| Hakuouki a răspuns:

Ea avea un obicei din acest gest...varianta ta si a Braelei sunt 2 variante gresite...fiecare om are gesturile sale.

| minrest a răspuns (pentru Hakuouki):

Dar inainte nu il avea. Nu l-a facut in viata ei si il face de trei ori in doua zile.

| Hakuouki a răspuns (pentru minrest):

L-a facut si in trecut. Incearca sa fi mai bine informat/a

| minrest a răspuns (pentru Hakuouki):

Multumesc. Sa incerc sa ma informez acuma, sper sa mai gasesc.

| Cristian_Boricean_1998 a răspuns:

E ca este dusa cu neaua! Rău!