| LanguageMaster a întrebat:

Grenadele lacrimogene si lansatoarele acestora sunt interzise civililor?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, sunt interzise, se incadreaza la categoria A - Arme interzise, din anexa la L.295/2004.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu am 6 in balcon

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu, tocmai pentru civili sunt facute ca sa le dea estabilishmentul la cap cand se rascoala. Dar le folosesc armatele de represiune platite din munca noastra ca sa apere interesele criminale ale camarilei de la varful statelor. Armate care sunt numite mascat -Jandarmerie, Politie etc. Nu au fost facute niciodata pentru divertismentul civilului, doar ca sa apere " democratia ". Daca nu sunt suficiente sunt chemati minerii cu tarnacoape si rangi.

| Edisor27 a răspuns:

Intru-n fel da intr-un fel nu.Eu mai mult sunt de parerea ca nu sunt interzise pentru ca ele sunt de autoaprarare