| AromaVorbelor a întrebat:

Hei cine ma ajuta cu o nelamurire."Pe TPU.ro nu sunt acceptate intrebarile ce incurajeaza pirateria si nerespectarea drepturilor de autor si te rog sa incetezi cu postarea lor."
daca doresti o adresa catre un film online se numeste piraterie sau nerespectarea drepturilor de autor? de ce stiam eu ca nu se incalca aceste reguli? nu este descarcare ilegala si nici luat fara acordul autorului.
lamuriti-ma!happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Formulezi întrebarea fără a depăși sfera legală!
Pa, pa.

| Mwha a răspuns:

Pai din cate stiu eu tu vroiai sa-ti dam link la un film. Asta incurajeaza pirateria DEOARECE nu platesti pentru acel site / pentru acel serial.

| AromaVorbelor explică:

Reproducerea, comercializarea si distribuirea inregistrarilor sonore sau audiovizuale, softurilor, imaginiilor si textelor protejate de legea dreptului de autor, fara acordul titularilor de drepturi, este interzisa. Aici intra cel mai mult pirateria pe internet. Orice fapta de a pune la dispozitie public (sub orice forma) o inregistrare sonora sau audiovizuala, soft, imagine sau text asupra careia nu se detin drepturi, reprezinta piraterie. Cam asta consta o definitie a pirateriei si dr de autor.asadar eu nu vreau sa descarc, doar sa vad un film pus la dispozitie de alte siteuri care accepta vizionarea lor de oricine. si nu, nu este ceva automat, am dat sa se revizuie si acela era raspunsul de la un moderator tpu.am si eu cativa ani de internet si cateva studii superioare, dar asta a fost prima data cand mi-se intampla.de aceea ceream si parera voastra. daca as zice ca sa imi dati o adresa sa il iau as mai zice...

| AromaVorbelor explică (pentru AromaVorbelor):

Si doream sa il vad online. specific.