| irinuk28 a întrebat:

Hei, hei TPU, cu cine votați?
De ce?
P.S. Pe cine votați ca președinte al țării!

43 răspunsuri:
| TortQuemado a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Dacă tot mi-ai umblat prin răspunsuri, ai văzut că am zis nasoală de Udrea, care e candidata lui Băsescu. Cum se pupă asta cu băsismul meu? A, stai, că la A3 v-au instruit că și Iohannis și Macovei sunt tot prelungiri ale lui Băsescu, deci cam tot ce e anti-Ponta și relevant e de sorginte băsesciană. Te-au lucrat bine de tot ăștia, ce să zic.

| MskDesign a răspuns:

Urmaresc foarte mult politica! Cu cat ma uit cu atat ma scarbesc de acesti sarlatani. Avem daca nu ma insel 16 candidati.Cata rusine! Imi este mie jena ca reprezint o tara cu atati candidati.Intr-o tara serioasa ar fi un maxim de 4-6 maxim.Se vede ca cireasa de pe tort nu e pentru a face bine tarii ci pentru a fura cat mai mult.

| Voicu_Ionela_1999 a răspuns:

Cu Victor Ponta... cu toate ca multa lume il critica eu zic ca merge incercat. nimeni nu stie ce vrea el sa faca cu adevarat pentru tara

| sweetnov a răspuns (pentru Voicu_Ionela_1999):

Interesanta logica pentru a il vota.

| irinuk28 explică (pentru NOname):

Da, și eu cred la fel. Cu toate că unii nu-l vor vota, datorită faptului că, deh, un neamț să ne conducă țara, dar atâta timp cat e cel mai capabil dintre toți (părerea mea), poate să fie și chinez, numai să găsim calea cea bună!

NOname
| NOname a răspuns (pentru irinuk28):

Aşa e, Iohannis putea să fie şi chinez, dar s-a întâmplat să fie român, român de origine germană (vreunul "pur-sânge", cum se consideră mulţi, nici nu cred că o să găseşti, poate doar pe hârtie; toţi suntem nişte corcituri, nu că ar avea vreo relevanţă).

| Koala1234 a răspuns:

Klaus Iohanis! Parerea mea este ca el este cel mai putin nepotrivit!

| Pisicutza_Pisi_1970 a răspuns:

Normal e secret cu cine votezi. Voteaza cu cine crezi tu ca ne-ar conduce bine fara sa lase tara in jos. (chiar daca toti mint si vor doar bani)

| Ionuttzzuu a răspuns:

Votam cu oricine numai nu Ponta happy
Orice rau mai mic va fi mai bun. Iti recomand sa te uiti la emisiunea Biziday - doar atat iti spun happy

| Simion_Ionut_1989 a răspuns (pentru TheMεchαnix):

Daca candida basescu, cu oamnei ca tine iesea sigur iar presedinte bravo te felicit esti varza!

| Adriiian a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Ponta e fost membru SIE NICI MACAR NU A ANUNTAT ASTA... El poate fi santajat oricandwinking. Iar nu e corect ca un om manevrat de alti sa conduca tara, voi chiar nu ganditi?
Klaus Iohannis este cel mai corect candidatwinking

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru TortQuemado):

Auzi tu de anticampanie ai auzit? Eu cred neinfluentat de nimeni ca un partid ca PDL-ul nu are cum sa se dezica de Basescu si invers asa pur si simplu dupa 8 ani de zile ca "de-aia" Problema ta ce crezi, e problema celor de la antene sau b1tv ce latra, eu nu am nevoie de ei eu imi formez o opinie logica. In plus cred ca ai cam uitat declaratiile lui Basescu. Mai ieri ne spunea ca-l voteaza si-l sustine pe Iohannis, apoi s-a razgandit si-l facea albie de porci alaturi de Ponta de la tribuna prezidentiala si pe la ziarele online. Nu sunt sigur de nimic, dar sunt mai inclinat sa cred ca ceva nu-i in regula decat sa cred in faptul ca PDL-ul si Blaga s-au rupt asa de Base fara drept de apel. Si nu eu ci Iohannis s-a dus si-a pus PNL-ul in bratele lui Blaga sa faca ACL de unde pana mai ieri PNL-ul si PDL-ul se spurcau reciproc de le venea acru. N-am nevoie sa ma spele nimeni pe creier, e suficient sa observ faptele si sa-mi pun intrebari. Tu ce garantii ai? Ca nici eu n-am nici o garantie, dar decat sa risc...Si pentru ce sa risc? Pentru conu "ghinion" Hai nu mersi. Voteaza ce doresti dar nu-mi vinde gogosi ca nu tine. Tu crezi ca am incredere orbeste in Ponta? Ti-as povesti eu pe indelete toate aspectele dar esti chitit si nu mai am rabdare.

| Cristi1Cristi1IdlibParty a răspuns:

Eu votez abstinenta:

http://saccsiv.wordpress.com/2014/10/26/adrian-grigoriu-ce-facem-la-vot/

http://nuvotati.wordpress.com/2012/05/03/ce-reprezinta-votul/

O sa ziceti ca sunt spalat pe creier, numai ca este si acest demers un drept, adica sa NU votez, chiar daca in viitor poate nu va mai fi, dar daca pana acum societatea a putut sa functioneze cu viata ei grea, ce-i drept, de pana acum si cu aceata optiune de a ti se permite sa nu te prezinti la vot, de ce nu ar putea functiona si de acum in colo, mai ales ca motivele pentru a NU vota prezentate in acele articole sunt bine argumentate, acele argumente fiind cat se poate de veridice din moment ce orice om de buna credinta le poate observa daca acorda o minima atentie in a reflecta asupra lor?