| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

Am observat ca rusia a inceput deja sa ameninte in stanga si in dreapta cu atacuri nucleare tongue

Nu inteleg care este interesul si de ce risca atat de mult marile puteri deoarece un razboi nuclear ar insemna sfarsitul rasei umane sad

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde ai observat tu asta dar eu n-am observat.
Sigur ca au fost unele aluzii dar nu au fost amenintari directe si nu cred ca ar putea fi puse in practica, nu cred ca ar fi factori de decizie atat de nebuni.

| Zenithf a răspuns:

Sursa?

| BATTLEGROUND explică (pentru Zenithf):

Ce sursa? sad

| Zenithf a răspuns (pentru BATTLEGROUND):

A fost declarat ca vor putea fi folosite inclusiv arme nucleare tactice. Deci nu e vorba de un razboi nuclear total.

| minrest a răspuns (pentru Zenithf):

Asta e ca si cum noi doi vrem sa ne batem, sa transam disputa prin bataie si tu alegi arma, si propui cutitul, iar eu te intreb daca iti convine sa murim si tu spui ca nu vom tinti centre vitale, si vom da incet, nu tare, asa ca sa stau linistit, nu avem cum sa murim.

| minrest a răspuns:

Da, ameninta. Aicea tu ai dreptate, ma mir ca unii nu observa. Dar spune-mi te rog ce propui? Ca marile puteri sa le satisfaca orice cereri? Sa zicem ca vrea unul sa te bata, ce ar insemna sa te rogi de el? Eu zic ca nu il poti incuraja mai bine decat rugandu-te sa te ierte. Acuma hai sa punem problema altfel. Cei ce conduc Rusia sunt toti miliardari, in tara lor taie si spanzura. Daca provoaca un cataclism nuclear, nu mai sunt nimic. Asa ca nu ai motive de ingrijorare. Salut.

| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

Da ia intreabai pe ei. Eu tiam mai raspuns la o intrebare asemanatoare.