| Christine456 a întrebat:

As dori sa aflu si parerea voastră in legatura cu aceasta chestie (daca pare pare normal) https://alba24.ro/......0142.html, deoarece mie una mi se pare ca e o super-luptă politică de prost gust in care mulți elevi au de platit. Adică cei care nu vor avea șansa la acest liceu, vor fi nevoiți să meargă la alte licee din zona (aprox. 30 km), ceea ce e scandalos. Nu stiu de ce, dar sunt curioasă de parerile voastre. Multumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sistemul de invatamant din Romania se stie ca e de cacao cu lapte. Si probabil din traditionala lipsa de fonduri taie macaroana.

Pe de alta parte si cerinte de genul asta, trebuie primiti toti copii nu e cea mai sanatoasa, trebuie sa invete si ei ca in viata trebuie sa te zbati un pic si sa muncesti pentru ceva bun. Nu sa vina mama si tata cu petitia si poc ai intrat la liceu. Esti destept si iei examenel ai locul asigurat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e liceu mic, sa faca miscarra claselor. Sa nu mai ceara inca o clasa (daca am inteles bine din articol)