| wdqefdwefw a întrebat:

Hei TPU

cam in ce perioada a anului aproximativ se obisnuieste sa inceapa recrutarile SGP (soldat gradat profesionist) pentru MApN de obicei? am inteles ca in fiecare an e diferita dar ma gandesc ca e cam tot prin aceiasi perioada doar ca variaza cu o luna maxim doua nu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti interesa la Centrul Militar din judetul tau, telefonic sau mergand personal.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Poti afla mai multe detalii la BIR-ul din județul tau.

| francut a răspuns:

Am vazut pe Facebook grupuri oficiale ale diferitelor scoli "de uniforma". Acolo se spune cand sunt examenele, in ce conditii si raspund la intrebari. Cauta-i.