| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

cam toata lumea stie ca cei puternici doresc o reducere dramatica a populatiei din foarte multe motive favorabile pentru ei!

Si din nou stim ca America abia asteapta sa atace Rusia...

insa pentru ca aceste vise,, marete,, ale celor puternici sa se indeplineasca este nevoie de un razboi urias! Insa intrebarea mea este cum pot sa riste marile puteri un razboi deoarece acesta automat va fi unul nuclear care stim cu toti ca ar insemna sfarsitul rasei umane sad Ce interese ar avea sa porneasca un razboi nuclear?

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Stai linistit, ca nu se intampla. Rusii vor sa dezbine NATO si se pare ca le merge bine. Daca iau niste teritorii de laa Ucraina, asta a fost pretextul si un produs secundar.

| Țoglă a răspuns:

Război o să fie când o să ajungă Rusia la Rep.Moldova.
Atunci moldovenii vor dori să se unească urgent cu România, care ar produce un conflict intern NATO-Rusia.

După ce au câștigat rușii acum o lună estul Ucrainei prin pacea de la Minsk, vor încerca să treacă din Crimeea în Odesa până la Moldova.
Crimeea fiind un punct strategic foarte important pentru Rusia, unde se vor concentra armele nucleare.

| balu533 a răspuns:

Ogef

| Teardrop a răspuns:

Nu pot, şi nu se va întâmpla. De unde ai scos că America şi Rusia abia aşteaptă să se atace? Nu domnule/doamnă, războiul de mişcare e învechit şi barbar, şi nici una dintre marile puteri nu se va înjosi, folosindu-se de arme fizice. Războiul purtat între marile puteri e unul diplomatic şi economic.