| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curios ce se mai intampla cu legile justitie.
Adica stiu ca erau niste proiecte legistlative care spuneau ca filmarile nu vor mai reprezenta dovezi si chestii de genul, stiti voi.
Sunt curios ce se mai intamplac cu ele.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au ajuns încă la Codul Penal.

16 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

PSD incearca sa schimbe legile justitiei astfel incat, niste dovezi precum filmarile, inregistrarile, furtul din banii publici pana la suma de 200.000 de euro sa nu mai fie considerate dovezi/prejudiciu, iar paratul ca sa zic asa, sa nu poate fi condamnat.

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Dezinformare.

| Kogaion a răspuns (pentru anonim_4396):

Au fost propuse in parlament, deci s-a incercat. Daca nu se faceau protestele publice, probabil ar fi fost si in vigoare deja.

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Unde a fost propusă vreo modificare a Codului Penal în Parlament? Când?

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Scuze, nu propuse. Supuse la vot. Nu-i va păsa nimănui de proteste când se va vota asta, doar n-au ajuns la ele. Și la toate astea se vor adăuga multe amendamente.
Și abuz în serviciu nu e echivalent cu furt.

| anonim_4396 explică (pentru Kogaion):

Și stirea e o dezinformare. E vorba de lei, nu de euro.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si cand se vor vota?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Probabil în actuala sesiune parlamentară.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da un site de unde sa invat mai multe despre procedurile de adoptare a legilor si chestii de genul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Http://www.constitutiaromaniei.ro

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oh,mersi laughing

| kopli a răspuns:

Au ramas valabile. Si-au dat seama ca sunt utile de cand cu politistul violator.

| anonim_4396 explică (pentru kopli):

Pai au fost votate in plen? A ajuns la presedinte? cum s-a intamplat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Momentan se ocupă de legile de funcționare a instituțiilor, de statutul magistraților, etc.

| kopli a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se facea schimbarea trebuia votat. Cum nu s-a mai facut nici o schimbare au ramas valabile cele existente. Nu s-a schimbat nimic.