| Robualin a întrebat:

Heii salut TPU va rog frumos sa îmi dați un link sau ceva de genul cu un site in care sa găsesc drepturile omului / minorilor sau legislația care ma ajuta ca minor etc gen daca ma opreste un politist pe strada si nu se legitimeaza eu ce pot sa ai spun sau gen ce fac când bănuiesc pe cineva ca mi.a furat telefonul sau ce este arestul civil drepturi deastea care sa mă ajute sa stiu ce sa fac in anumite situații deastea importante. Va rog mult fundă!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti minor poti citi Legea nr.272/2004, o gasesti si aici:
http://www.avocatnet.ro/......lului.html

| Robualin explică:

Vre.au ca site.ul sa îmi ofere informații de genul ce pot sa fac eu ca minor in anumite situații am dat si exemple : Daca mi se fura telefonul si eu suspectez pe cineva sau daca ma opreste un politist di nu se legitimeaza ce pot eu sa fac ca minor