| yzzykiller a întrebat:

Heloo..pentru asa ceva imi trebuie scoala sau ceva? inmatriculabil
motor in 4 timpi
pornire la cheie si peda
cutie manuala cu 4 viteze
furca hidraulica
amortizor reglabil
viteza maxima 100km/h
rezervor de 7L
consum de 2% (autonomie 350km)
Dimensiuni: L=1.50m; h=1. 05cm; l= 0.40m
Dimensiuni Roata fata 17"/ Roata Spate 14". AM 16 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru orice autovehicul iti trebuie scoala si permis de conducere corespunzator. Cred ca se incadreaza la categoria B1, citez:
"e) categoria B1: cvadricicluri a căror masă proprie nu depăşeşte 400 kg (550 kg pentru vehiculele destinate transportului de mărfuri), neincluzând masa bateriilor în cazul vehiculelor electrice şi care sunt echipate cu motor cu ardere internă a cărui putere netă maximă nu depăşeşte 15 kW sau cu motor electric a cărui putere nominală continuă maximă nu depăşeşte 15 kW;"
Aceasta daca se incadreaza la greutate si la puterea motorului.

1 răspuns:
| karsivan a răspuns:

Da trebuie.