| yahoo a întrebat:

Hey! Cum pot sa invat Sistemul Periodic cat mai repede posibil? happy Va rog frumos ajutati-ma si pe mine! Am nevoie urgent!

Răspuns Câştigător
| Dianna a răspuns:

Le citesti si apoi le scrii pe o foaie pe cele pe care le-ai retinut.si tot asa pana le inveti pe toate.

4 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

O sa-ti spun cum l-am invatat eu. Pentru fiecare element am gasit un corespondent, un cuvant si am construit propozitii pentru fiecare grupa. Spre exemplu, pentru grupa I A:
Hai (H) Lina (Li) (Na) ca (K) rabdarea (Rb) costa (Cs) franci (Fr).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu puneai intrebarea la legislatie, iti spuneam. Asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuj...caredeam ca gasesc la voi.hee hee

| alexandra35 a răspuns:

BUNA
profesoara mea de chimie nea spus ca sa inventam o poezie si asa l-am invatat iti propun si tie