| Lupică27 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=qL8rjW2wiDw
Ce parere aveti despre ce zice nenea asta?

11 răspunsuri:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Așa-i când se apucă analfabeții de politică...

| Lupică27 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Esti sjw?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Lupică27):

Ce treabă are una cu alta?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Lupică27):

Oricum depinde ce înțelegi prin termenul ăsta.
Toată lumea vrea dreptate, însă viziunea fiecăruia asupra dreptății e diferită.

| Lupică27 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Pai de ce zici de ala ca e analfabet?

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Lupică27):

Nu mă refeream la tip.
Am înghițit sec și m-am chinuit să ascult tot videoclipul: timp de trei minute omul n-a zis nimic concret. Ce e "proiectul european" de care vorbește? De ce spune că Parlamentul European e dominat de stânga politică? Ce înțelege el prin "stânga politică"? Cum o definiește? De ce devine "diversitatea" o "specie extinctă"?
Când omul nostru ajunge, în sfârșit, în inima subiectului și pune degetul pe problema pe care a identificat-o - deci după ce-au trecut trei pătrimi din discurs - acesta face o remarcă destul de interesantă, într-adevăr, dar problema pe care a identificat-o el e una a democrației în sine, nu a Uniunii Europene; și să urli în gura mare că "asta nu e democrație" când vorbești de însuși principiul de bază al democrației, acela al dominației totale a majorității numerice, este o imbecilitate.
Nu există niciun popor european, de-acord, la fel cum nu există nici vreun popor român, spaniol, portughez sau german.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Interesant.

| Lupică27 explică (pentru ILikeBlackCats):

Parerea ta, are dreptate in ce spune sau nu te intereseaza politica?

| ILikeBlackCats a răspuns (pentru Lupică27):

Nu prea sunt eu cu politica, dar este o idee. Interesanta, cum am mai zis

Răspuns utilizator avertizat
| Lupică27 explică (pentru DracuIa):

rolling on the floor E frumos da...nu prea!