| spirista a întrebat:

Își va onora promisiunea ministrul Funeriu? In ianuarie, în Legea educației, art 361, alin. 5, 6, afirma: " 5. (...)Aspectele legate de finalizarea studiilor menționate (absolvenți USH) în prezentul alineat sunt reglementate prin ordin al ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului, la propunerea ARACIS şi cu consultarea Consiliului Naţional al Rectorilor.
(6) În termen de 8 luni de la intrarea în vigoare a prezentei legi, Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului şi Sportului elaborează metodologiile, regulamentele şi celelalte acte normative care decurg din aplicarea prezentei legi şi stabileşte măsurile tranzitorii de aplicare a acesteia. "
Ne aflam deja la sfârșit de septembrie...

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Da...DE UNDE?
degeaba speri, nu ai vazut ce laş?
Poate face acum Abramburica un set de reglementari. ceva in genul... oricine vine de afara fara BAC si oricine din tara care a cazut BACul are dreptul sa mearga la facultate cu Bursa...Cam asa gandeste ea