| Vikkern0990 a întrebat:

Îmi pot deschide o firma de înmatriculări Bulgaria fără să fiu cetățean bulgar? Ce costuri și impozite ar presupune menținerea firmei? Acte necesare?

Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Romanii cu masini inmatriculate in Bulgaria risca radierea si chiar dosar penal. Ce masuri au luat autoritatile
https://stirileprotv.ro/......atile.html

| Vikkern0990 explică (pentru Violleta2022):

Din ce scrie in articol, reiese că riști radierea și dosarul penal doar daca circuli mai mult de 14 zile fără asigurare la bulgari (echivalentul RCA-ului de la noi).

| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie să fii cetățeanul unei țări (vorbesc despre UE) ca să poți deschide o firmă acolo.
Cât despre costuri și impozite... depinde. De tipul firmei (SRL, SA etc.), de oraș, de câți angajați o să ai etc.

| Vikkern0990 explică (pentru mihai69):

Mulțumesc de răspuns!