| pelena70 a întrebat:

În anul 2009 Ambulanţa Buzău avea un post vacant de asistentă medicală pentru creşterea copilului.Cu toate acestea comitetul director a creat un loc de muncă pe regulamentul de organizare şi funcţionare a Ambulanţei. Întrebarea mea este pe cine să trag la răspundere penală pentru faptul că eu am fost angajată prin crearea unui loc de muncă?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu sa tragi la raspundere penala? Pentru ce infractiune? Si mai spui si ca ai fost angajata!

| pelena70 explică (pentru Ioandelasal):

Trebuia să fiu redistribuită ...erau locuri libere tot prin suspendarea contractului de muncă a asistentelor aflate în concediu medical.

| Ioandelasal a răspuns (pentru pelena70):

Ti-am raspuns la mesajul pe privat.