| andrei28743 a întrebat:

In cazul in care decorativa exterioara(zugrăveala ) trasa noua pe bloc pușca din cauza frigului poate fi vina constructorului? Nu din cauza modului in care a lucrat s-a stricat ci din cauza temperaturii foarte joase. Pe contract apare ca lucrarea e in garanție 1an iar constructorul trebuie sa repare lucrarea in cazul in care stricaciunea se datorează modului de executie. Ajutor va rog.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Constructorul

nu sunt de meserie dar mi se pare ca a folosit material ieftin, sau prost aplicat, pentru orice rahat trebuie gandit in functie de temperatura care O SA VINA, iarna o sa se contracte si fara sa se dilate, moment in care o sa crape si chiar sa cada jos

iar daca e inca in garantie... ARDE-L!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca zugraveala a cazut fara vina proprietarilor atunci de vina este firma care a lucrat si trebuie sa repare toate stricaciunile din perioada de garantie. Daca nu o face benevol atunci poate fi data in judecata si va fi obligata sa faca reparatiile.