| stefstefansteff123 a întrebat:

In cazul in care duc masina la service iar acestia imi inlocuiesc niste piese, dupa 10 zile iar se strica si ei sesizeaza ca de fapt, a fost alta problema... Pot cere contravaloarea primei reparatii sau trebuie sa platesc si cealalta reparatie, cat inca se afla in garantie? Vorbesc despre un injector schimbat, ce dupa 10 zile imi cauzeaza aceleasi probleme iar service-ul imi spune ca trebuie sa platesc si celalalta reparatie desi initial mi-au spus ca prima problema cauzeaza initiala problema.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o sa iti lucreze nimeni pe gratis sa stii

| stefstefansteff123 explică (pentru suntserios):

Nu este vorba de a lucra pe gratis, doar de a-si accepta greseala iar in cel mai rau caz sa nu platesc iar o suma mare de bani din cauza diagnosticarii gresite

| sierra1 a răspuns:

Nu poți, piesele inlocuite erau și ele uzate, cauzau și ele problema inițială

| stefstefansteff123 explică (pentru sierra1):

Totusi, reparatia avuta nu a fost problema reala a masinii.

| sierra1 a răspuns (pentru stefstefansteff123):

Tu de aia, poți incerca (degeaba desigur)