| LaviniuA a întrebat:

In ce consta legea offshore, votata ieri in parlament? Ce avantaje si dezavantaje prezinta, pentru Romania?

P.S. Daca stiti, sa-mi raspundeti si la cealalta intrebare, despre Eurovison, ca ma macina tare happy
Mersi TPU!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Afli ce te intereseaza, daca chiar te intereseaza, citind atent legea, dupa ce va fi publicata in Monitorul Oficial.
De asemenea gasesti pe internet opiniile unor specialisti privind aceasta lege, nu cred ca pe TPU sunt specialisti in asemenea materie,
La fel si in problema cu Eurovision s-au publicat zeci de articole, asa ca ai multe explicatii din surse informate, noi nu suntem asa bine informati. Daca chiar te macina ar fi trebuit sa le citesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca vor fi extrase gazele din Marea Neagra in conditii in care sa avantajeze statul Roman.