| JusDt1 a întrebat:

In ce tara se iau cele mai mari salarii in IT?

5 răspunsuri:
| Maruxx a răspuns:

In europa ii ff buna la salari in IT Olanda

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În SUA (Sillicon Valey), Norvegia şi Olanda.
La care se adaugă în mod surprinzător Turcia (duc mare lipsă de specialişti şi de-aia!).
Oricum IT-ul e cel mai bine plătit domeniu peste tot şi este şi un domeniu sigur. Dar, e şi al naibii de greu!

| sagetator a răspuns:

Olanda si luxemburg

| shadovv a răspuns:

Din cate stiu Japonia, Usa, Norvegia, etc. Momentan nu prea mai conteaza locatia pentru ca IT poti face si de la 100 km departare pe net. Acum depinde de domeniu.

| JaJe a răspuns:

Nikusmecheru1234, la ce nick ai nu imi fac sperante ca vei lua un salariu mare laughing

In fine, pentru salarii mari in IT poti sa alegi diverse tari cum ar fi Olanda sau Norvegia, O fi salariu mare, dar si viata e un lux acolo! Dar daca nu ai experienta, degeaba visezi.