| Isorin24 a întrebat:

În condițiile în care, și statisticile sunt pe net, din cei 6 miliarde buni de muncă, un miliard lucrează în industria de armament și în armatele lumii, 500 de milioane sunt funcționari publici sau guvernamentali, încă 500 de milioane,polițiști, jandarmi, securiști, judecători., PÂNĂ AICI 2 MILIARDE, iar încă două miliarde produc sau vând lucruri care în maxim 10 ani se vor strica sau vor fi demodate.DECI 4 DIN 6 MUNCITORI ...SE AFLĂ ÎN TREABĂ..Cam câți ani sau zeci de ani ne-ar trebui să găsim alte joburi pentru două treimi din forța de muncă mondială? Timp în care să continuăm războaiele, crimele violurile, cumpărarea de produse care în 3-8 ani se strică de tot. IATĂ DE CE...VOR CONTINUA TOATE, CA SĂ NU RĂMÂNĂ PE DRUMURI 3 MILIARDE DE OAMENI

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cat de adevarat este ce spui dar, daca este adevarat, inseamna ca este nevoie de forta de munca din domeniile indicate si situatia nu se va schimba repede, o sa treaca destul timp pana ce va fi o alta repartitie a fortei de munca, probabil cand se va generaliza folosirea robotilor si inteligentei artificiale.