| RuffledOwl a întrebat:

In Coreea (mai exact Coreea de Sud) armata este obligatorie?

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Da, dar pentru o perioada de 2 ani. mai multe detalii ai aici: http://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea#Military :D

6 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Da, armata este obligatorie, timp de doi ani. Ne iau astia in fiecare an o mana de artisti coreeni talentati acolo. Trist! sad

| 인스피릿 a răspuns:

Dap, e obligatoriu. Iti pierzi cetatenia daca nu o faci pana la 30 de ani.

| cretuvasile a răspuns:

Stii ce? nu stiu daca e obligatorie, dar cred ca ai vrut sa scrtii coreea de nord, statul comunist.Acolo mai bine de jumate din populatie e inrolata in armata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la noi a fost obligatorie.crezi ca era rau? te rupea de fasta mamei si te facea BARBAT.responsabil si apt de ai conduce pe altii.de a lua initiativa in situatii limita, si de a rezolva toate problemele vietii.la ora actuala, personal, nu vad decat niste sugaci, incapabili, in goana dupa bani, si distractii.

| LoOvE a răspuns:

Da, obligatoriu.

Am vazut si eu intr-un ziar.

| Saya a răspuns:

Este obligatorie atat in Coreea de Nord cat si in cea de sud