| PanicatuLe a întrebat:

In urma cu o luna am uitat sa platesc un tricou de vreo 20 de lei uitat tot in pantaloni dintr-un magazin de haine dintr-un mall si am ajuns la politie calit un pic si cu catuse iar dupa ce a scris gaboru si am semnat am plecat.
1. Nu am vrut sa semnez asa ca m-a amenintat ca daca nu semnez imi pune iar catusele si ma inchide 24h, avea dreptul pentru un lucru asa minor?
2. Cica sa imi las telefonul deschis ca o sa ma sune sa vin sa vorbesc nu stiu ce dar a trecut deja o vreme, ma mai suna sau o fi zis da-l incolo si calit si catuse si facut de ras ca l-am plimbat prin mall asa incatusat ca pe un terorist aia e?
3. Pe cazier oricum nu are cum sa apara, dar daca mai fac ceva ma poate gasi pentru gainaria asta, ma afecteaza cu ceva? Pot sa iau puscarie in cel mai rau caz?
Acum pe bune, nici nu voiam tricoul ala eram putin ametit si ma prosteam, nici nu ma gandeam ca o sa trec prin asa ceva, daca n-am avut avocat uite cum s-au comportat jegosii. Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca furi 1 bomboana de 1 leu, sau un tricou de 20 de lei, este tot furt si au dreptul sa-ti faca doar penal, care te stigmatizeaza pe viata.
Nu sunt ei jegosii, ca ei nu au facut nimic ilegal, dimpotriva, tu ai facut asta.
Nu-i nimic, te vei invata minte curand, cand vei vedea ca treaba este serioasa si platesti pentru incalcarea legii.

| PanicatuLe explică (pentru Violleta2022):

Esti chiar impertinenta m-au batut in mall, mau incatusat si mau plimbat prin mall pana la masina unde pe drum spre sectia pumni ce am loat sa iti dea dracu tie in cap o viata si nu is jegosii mai ales ca au venit tot burtosi iarta-ma da mai enervat, si toate astea pentru un jeg de tricou ca il loasem sa ma sterg la p.a cu el in pana mea, pai asa se procedeaza mh?

| Violleta2022 a răspuns (pentru PanicatuLe):

Daca tu consideri impertinenta faptul ca cineva iti spune adevarul in fata, atunci esti un cretin, daca nici aucm dupa tot ce ai primit nu esti constient ca ceea ce ai facut este rau si ilegal.
Nu-i nimic, vei invata tu odata si odata sa te comporti ca un om normal, ca nu tis e cuvine nimic, pentru care nu ai muncit si platit.
Bine va face legea!
Daca eram pe vremea lui Vlad tepes, ti se taia mana cu care ai furat!