| calubalan a întrebat:

Intr-o Romanie saturata de minciuna si ipocrizie circul pomenelor electorale va continua să funcționeze? http://twurl.nl/5idjh0

Răspuns Câştigător
| SatanaInIzmene a răspuns:

Autorului : Prof. Lehaci Florentin, din toata inima ii spun : Bine te-ai trezit, prietene! In alte cuvinte, mai neghiobesti, pupincurismul si linsul dosurilor e o caracteristica definitorie a romanilor.Nimic nou.Pe asta o stiam de pe vreamea puradeism-ului personal.
Eram mic, vroim sa-mi cotonogesc un amic. A venit asta la mine, s-a jurat ca nu mai face, ca a fost o greseala, ca sa-l iert, ca suntem prieteni s. a. m. d. L-am iertat cu siguranta mediocra a celui care inghite tot ce zboara. N-am apucat sa fac 10 pasi si a inceput sa dea cu pietre dupa mine si sa ma injure.Pericolul trecuse ( eu ). Scapase si acum facea ceea ce sti cel mai bine.
Ura!

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Resemneaza-te.Va functiona cu succes.

April
| April a răspuns:

Da, atata vreme cat demnitatea va parea un cuvant dintr-o limba straina.Todeauna a existat metoda adormirii vigilentei gloatei prin "paine si circ"; dar niciodata ea n-a atins culmile de ipocrizie si "pomanageala"ca in zilele noastre, la romani; din pacate inovam si stabilim recorduri; negative.

Abh
| Abh a răspuns:

La mine una, NU, nu a functionat si nu va functiona niciodata! Mi-e greata de cei din clasa politica care profita de saracia si avaritia romanului si ii arunca 1 kg de faina si o umbrela cu sigla partidului in speranta ca va fi votata.

| Nicoleta a răspuns:

Pentru o anumita categorie de romani"creduli", va functiona mereu.