| doctoru_5476 a întrebat:

Intrb si eu cei mai bine sa cauti sa intreti un copil sau un batrin cu partea financiara si materiala stau destul de bine nu ma pling. am ramas decit eu cu sotia finca fata nea plecat din prea mult bine, alegind rostul de familie inloc sasi traiasca copilaria si in cazul nostru putem intretine o persoana si am vrea parerea voastra cei mai bine un copil sau un batrin

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Un copil orfan.

4 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Mai fa un copil si ai de lucru un urmatori 20 de ani mai mult decat vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-ai spart.Ne-ai umplut de ginduri. Puteti fi si asistenti maternali, puteti infia daca n-ati trecut de o anumita virsta, sau puteti sa mai faceti un copil daca virsta va permite. Felicitari pentru gindul bun si SUCCES din toata inima.

| claudiea79 a răspuns:

De ce a plecat fata de acasa? nu va intelegeati cu ea? pentru un copil trebuie sa ai rabdare; se imbolnaveste mergi prin spitale; trebuie lapte;; haine; rabdare tipa urla; alearga toata casa pe la 3 ani. nu mai ai somn ca te scoala la 6 dimineata. mergi in parc trebuie sa stai dupa el sa nu cada sa nu se loveasca sa nu manince de pe jos; aveti rabdare? trebuie mult calm si nervi tari.trebuie data educatie. fara bataie. si multi banii.fructele sint scumpe; ba vrea biscuiti; laptele e scump. trebuie gindita toata treaba cu cap o sa se ataseze de voi. se obisnuieste si nu mai ai ce sa faci/ puteti infia dar trebuie sa aveti multi banii. sa faceti voi. sau sa va cresteti nepoti.sau sa fiti asistenti maternali.--- un batrin si aici este dificil. daca dati de o batrina care abia poate sa mearga trebuie sa o duceti la wc-u de mina; sa ii dati pastilele nu vede. sa ii faceti mincare sa ii puneti in farfurie. poate nu ii place mincarea nu mai maninca sau face urit. batrinii sint mofturosi. am grije de bunica trebuie sa fac mincare; sa ii pun in farburie; sa o ajut sa se scoale dupa scaun sa ii spal frigideru; vase; sa ii fac cumparaturi. mai face si scandal. nu e usor. am albit la par in 3 ani. ajung eu in mormint mai repede ca ea. aveti grijace va luati pe cap

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Of, tot tu!
Fata se va întoarce și la voi, nu acum dar o dată și o dată o să-ți calce pragul casei.
Alinarea singurătății unui om bătrân este cel mai bun tratament pentru el dar și pentru voi. Și un copil nu este de lăsat, îi întinzi o mână pentru viitor.
Pa, pa.