| ExistaMosCraciun a întrebat:

Intrebare pentru cei din Bucuresti sau alte localitati, care ati vazut si stiti la ce ma refer : ce prevad normele de prevenire si stingere a incendiului, in cazul Centrului Isotric? Bine, sa zicem, pe una dintre strazi se lucreaza, dar daca pe celelalte ia foc o cladire? Incep patronii sa arunce mesele, scaunele si canapelele in aer, sa intre masina, sau cum? E valabila intrebarea si in cazul unui bolnav netransportabil.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normele PSI sunt clare, fara sa lase loc de interpretare. Din pacate, chiar si sefii pompierilor pot fi mituiti. Asa tara, asa incendii.

| ExistaMosCraciun explică (pentru anonim_4396):

Pe cuvant ca mi se pare incredibil ce se intampla acolo din punctul asta de vedere. Da, cred ca e cum zici tu, dar nu m-am gandit ca sunt unii atat de tampiti, sa ia spaga si sa riste asa ceva...de fapt ei nu risca nimic, ci oamenii care locuiesc acolo.

3 răspunsuri:
| ExistaMosCraciun explică:

*Istoric, scuzati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am vazut, dar banuiesc la ce te referi. Intrebarea e, ce e normal in tara asta? Anomalii vezi la tot pasul, te ia durerea de cap.