| AdelaAdela88888 a întrebat:

Iubitul meu e în proces de divorţ cu soţia lui şi ma plimbam cu el în parc şi soţia lui a aparut întâmplător şi m-a luat de păr.Ce pot face legal în situaţia asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti depune o plangere penala, pentru infractiunea de lovire sau alte violente.
Plangerea trebuie depusa in maximum 3 luni de la data faptei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O plangere la politie

| Korkodeln a răspuns:

Sa nu mai strici famillile si casele oamenilor ar fi o chestie care e si legala si morala.
Tu personal dupa ce-i strici casa omului asta si-l iei de barbat sau pe altul, ce vei face daca vine alta si ti-l ia, ca Dumnezeu nu bate cu batul?