| MădălinaDinu a întrebat:

JUDECAȚI BINE ATUNCI CÂND VOTAȚI.
"Schimbarea pe care vreo s-o fac este spre binele României, este pentru o Românie a respectului, o Românie prosperă, pentru locuri de munca și venituri decente, pentru toți cetățenii români, și pe dumneavoastră vă privește această schimbare, pe toți; toți suntem cetățeni români, pentru toți e nevoie o Românie a respectului, prosperă și liberă." #iohannispreședinte

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă nu câştigă Iohannis, mi-e tare milă de Ponta. Nici nu-şi imaginează ce-l aşteaptă. Îi va sta Cotroceniul în gât.

https://www.youtube.com/watch?v=XpnXI10Sd-s

NOname
| NOname a răspuns:

Klaus Iohannis: "Distribuiți acest VIDEO: Până astăzi, Victor Ponta m-a evitat cu succes. Nu a existat o dezbatere publică, nu există niciun semn că s-ar dori o discuție pe această temă. În concluzie, las orgoliile mele deoparte și ne vedem la ora 20:00 la Realitatea TV într-o dezbatere televizată!"

https://www.facebook.com/....../video.php

Emisiunea poate fi urmărită și online aici:
http://webtv.realitatea.net/......http?/live

...deci să fim pe fază. :)

| darrio2007 a răspuns:

Asa! Si?

| MădălinaDinu explică (pentru darrio2007):

Ieși.

| darrio2007 a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Ce inseamna asta? Daca vrei politica mergi pe alt site.

| MădălinaDinu explică (pentru darrio2007):

Răspunsul tău n-a avut nici un sens, așa că marș oh go on!

| eduard1 a răspuns:

Eu votez Iohannis. Nu e un îndemn electoral interesat, nu particip la campanie. E un îndemn ANTI PONTA!
Iohannis, nemțul tacticos. Vorbește lent dar e uman și vrea să facă bine. Intrăm într-o lume normală, cu plictis birocratic și reguli de țară care s-a săturat de exuberanță balcanică cu daci și fantezii ortodoxe.
Dacă nu votăm Iohannis, ne așteaptă Dragnea și Mazăre și zombii olteni și toți gangsterii provinciali de-alde burtosul Voicu, ăla care vota cu două mâini și-ar vinde și fetusul lu mă-sa.
Ne așteaptă sinistre aluzii spre spațiul carpato-siberian și demnitate anti-europeană, că adică nu ne dictează nouă nimeni nimic dacă nu bagă plicul.
Mânca-mi-ai.
Pe scurt: votez Iohannis. Clar?

| NOname a răspuns (pentru eduard1):

Foarte! big grin

Iohannis preşedinte!