| MadalinaMadalina8909 a întrebat:

La cate absente nemotivate la locul de munca se poate sa fiu concediata?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Codul muncii nu prevede un numar minim de absente nemotivate pentru care sa fii concediata, asa ca rame la latitudinea angajatorului ce sanctiune disciplinara poate lua, in functie si de comportarea ta anterioara, cat de buna salariata esti, daca ai mai avut abateri disciplinare sanctionate, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este ca la scoala generala cu absente nemotivate, aici poti fi data afara si dupa 1 zi, pe motive disciplinare.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să eviți absențele.

| ReddY25 a răspuns:

Nu e ca la școală