| 9988 a întrebat:

La ce varsta copii pot asista intr-o sala de judecata? vreau raspunsuri cat mai rapide! dau funda!

Răspuns Câştigător
| cristinicadulcica18 a răspuns:

Nu sunt sigura dar cred ca depinde de caz.de exemplu daca e vorba de un divort intre parinti copilul poate asista si sa aleaga dupa ce a implinit varsta de 7ani. Cand ai mei au vrut sa divorteze m-au chemat sa aleg unul din parinti si atunci aveam 8 ani. Sper ca am fost de ajutor.

| Darkela a răspuns (pentru cristinicadulcica18):

Si pe cine ai ales?
Daca nu te superi.laughing

| cristinicadulcica18 a răspuns (pentru Darkela):

Mama

| Darkela a răspuns (pentru cristinicadulcica18):

Bravo.Asta as fi facut si eu.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In legislatia romana nu exista prevazuta o anumita varsta pentru asistenta.

| pietrean a răspuns:

Nu am gasit nicaieri, o limita de varsta pentru copii, care sa asiste intr-o sala de judecata.

| Savu_George_1998 a răspuns:

Un martor poate fi persoană adultă, un copil mic sau un
adolescent deci ori ce varsta