| wazza a întrebat:

La facultatea de Jurnalism de intra cu admitere? Daca da, ce se da la admitere?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cauta Admiterea 2018 de pe site-ul facultatii la care vrei sa mergi si o sa gasesti toate informatiile necesare din cea mai buna sursa.

| wazza explică (pentru Ioandelasal):

YDaca gaseam, nu mai puneam intrebare aici. Nu spune nimic concret. Si oricum presupun ca toate sunt asemanatoare. Nu ai putut nici macar sa imi oferi un raspuns in general. Daca la jurnalism dau examene de admitere sau nu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru wazza):

Inseamna ca n-ai prea cautat.
Uite aici pentru una:
http://www.fjsc.unibuc.ro/home/licenta/admitere-la-specializarea-jurnalism

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multe facultati de jurnalism in tara, fiecare cu metoda ei de admitere. Sigur gasesti toate informatiile pe site ul celei care te intereseaza

| wazza explică (pentru suntserios):

Daca gaseam, nu mai puneam intrebare aici. Nu spune nimic concret. Si oricum presupun ca toate sunt asemanatoare. Nu ai putut nici macar sa imi oferi un raspuns in general. Daca la jurnalism dau examene de admitere sau nu.

| suntserios a răspuns (pentru wazza):

Raspuns general la ce dracu sa iti dau? Sunt cateva zeci de facultati de jurnalism in Romania si eu nu am timp sa ti le caut si sa iti fac tie un rezumat la toate ce modalitati de admitere au

suntserios
| suntserios a răspuns:

Na regulament de admitere

http://fspac.ubbcluj.ro/......gulamente/